Co poprawia apetyt

brak-apetytu

Chcesz jeść regularnie, ale nie masz apetytu? To rzeczywiście może być problem. Otrzymałem sporo maili z zapytaniem, jak temu zaradzić. Słowem – co poprawia apetyt.  Nie musisz szukać leków na pobudzenie apetytu. Okazuje się, że są na to całkowicie naturalne i zdrowe sposoby.

Przed głównymi posiłkami dobrze jest wypić szklankę soku owocowego. Fruktoza, cukier występujący w sokach owocowych, powoduje zwiększenie apetytu. Ale co ciekawe – fruktoza zawarta w całych owocach działa korzystniej na organizm niż znajdująca się w napojach. Najlepiej zatem jeść całe owoce. A jeśli to w danej sytuacji niemożliwe – korzystaj z soków owocowych.

Jakie owoce szczególnie pobudzają apetyt?

Na przykład Grejpfrut – sok z grejpfruta wypity na czczo pobudza apetyt i poprawia trawienie. Podobne właściwości ma mandarynka.

Również jabłko jest dużym sprzymierzeńcem każdego, kto chce przytyć. Owoce ten zjadany na czczo pobudza apetyt, natomiast wieczorem działa uspokajająco. Jeśli nie masz apetytu, zadbaj o to, by w swojej diecie uwzględniać na co dzień te owoce.

To nie jedyny powód przemawiający za tym, by jeść jabłka. Owoce te mają wiele wartości zdrowotnych. Być może zainteresuje Cię informacja, że wapń i krzem znajdujące się w skórce jabłka pozytywnie wpływają na stan włosów, wzmacniają je.

3 komentarze

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *