Uwolnij się od stresu. Oddychaj!

 

Jak wiadomo, stresujący tryb życia wpływa niekorzystnie na Twój układ pokarmowy, a więc w Twoim przypadku przyczynia się do problemów z niedowagą. Jak temu zaradzić? Sposobów jest wiele, dziś o jednym: naucz się oddychać!

Ciekawy news na ten temat pojawił się właśnie na stronach onet.pl (za PAP Life), zatytuowany: „Chcesz się uwolnić od stresu i bólu? Oddychaj!”

Co ciekawe, kontrolowanie oddychania i używanie płuc w ich pełnym zakresie przynosi wiele korzyści – począwszy od uwalniania od stresu i bólu, po dostarczanie ogromnej dawki energii.

Jak więc oddychać?

„Wielu z nas oddycha w płytki sposób – wynika to z szybkiego tempa codziennego życia, stresu, niewłaściwej postawy i braku wysiłku fizycznego. Mało kto potrafi oddychać przeponą. To, tzw. głębokie oddychanie, oznacza głębokie nabieranie powietrza do płuc przy wykorzystaniu mięśnia oddzielającego klatkę piersiową od jamy brzusznej.

Wielu ekspertów uważa, że jest to zdrowsza, bardziej efektywna metoda oddychania, która dostarcza organizmowi więcej tlenu. Zwiększona ilość tlenu przyczynia się do wzrostu energii, poprawia samopoczucie i zapewnia lepsze funkcjonowanie układu pokarmowego (!).

Jak oddychać przeponą (ćwicz dopóki nie stanie się to naturalne):

  • Należy usiąść wygodnie na krześle i wyprostować się.
  • Jedną rękę kładziemy na klatce piersiowej, drugą na brzuchu, tuż przy talii.
  • Wykonujemy głęboki oddech i liczymy do pięciu.
  • Przy oddechu czujemy jak brzuch robi się wypukły. Wstrzymujemy chwilę oddech, a następnie powoli wypuszczamy powietrze ustami.
  • Oddech powinien być równomierny i spokojny.

Spróbujesz? Jestem ciekaw czy dajesz rade…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *