Uśmiechnij się – walcz ze stresem

 

Ponieważ temat stresu jest cały czas bardzo aktualny, (ja też czuje, jak silny może on wywierać wpływ – negatywny oczywiście…) dziś postanowiłem się z Tobą podzielić ciekawym fragmentem z książki Rafała Kołodzieja – tym razem o śmiechu.

Zatem, miłej lektury. I nie zapominaj o uśmiechu.

Cytuje:

Śmiech jest często uznawany za najprostsze lekarstwo na zszargane nerwy. Teoria ta ma swoje podstawy także w nauce. Podczas uśmiechu mięśnie rozluźniają się i relaksują. Śmiech powoduje uspokojenie umysłu, a także stymuluje wytwarzanie endorfin, poprawia działanie układu odpornościowego, a tym samym usprawnia obronę przeciwko stresowi.

Jak dodać więcej uśmiechu do swojego życia? To już zależy od Ciebie: może lubisz dobry kabaret, dowcipy, filmy komediowe, a może spotkania z przyjaciółmi obfitują w dużą dawkę śmiechu. To nie jest takie ważne, co dostarcza radości, ale ważne, by uśmiechać się jak najczęściej. Nawet ten uśmiech, jaki wywołasz samodzielnie, „na siłę”, daje zdumiewające rezultaty.

Stań przed lustrem i zacznij się szeroko uśmiechać. Na początku wyda się to bardzo nienaturalne i wymuszone — nie przejmuj się tym. Zauważysz, jak po chwili robi się to coraz prostsze i swobodniejsze, a ciało staje się zrelaksowane. Spróbuj — efekty gwarantowane.

No stress – Rafał Kołodziej

Możesz pobrać darmowy fragment tej publikacji, dostarczony przez wydawnictwo Złote Myśli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *