Suplementy diety

Codzienne stosowanie suplementów jako uzupełnienie tradycyjnej diety jest coraz powszechniejsze. Dlaczego tak się dzieje? Suplementy nie mają wad tradycyjnej żywności – zawierają jedynie kwintesencję składników odżywczych bez niepożądanych i niekorzystnych substancji.

Czytaj dalej

Koktajl owocowy a koktajl odżywczy

Jedna z zasad diety na przytycie dotyczy stosowania Koktajlu Odżywczego. Spotkałem się z wieloma pytaniami, czy koktajl taki można zamienić zwykłym koktajlem owocowym. Dziś odpowiem na to pytanie. Koktajle owocowe są smaczne i zdrowe, ale niestety nie spełniają zadań koktajli odżywczych (zwanych też proteinowymi). Z założenia koktajl, o którym wspomniałem w Zasadach, ma dożywić organizm, …

Czytaj dalejKoktajl owocowy a koktajl odżywczy

Czytaj dalej

Czy stosować odżywki – Wasze pytania

„Co sądzisz na temat stosowania odżywek dietetycznych między posiłkami?” Dobre pytanie. Trzeba przyznać, że różnego typu odżywki dietetyczne (szczególnie te zawierające białko) zazwyczaj dobrze sprawdzają się podczas diety na przytycie. Sam je stosuje (w celu kontrolowania wagi) i polecam osobom, które mają z tym problem – i jak widzę mamy niezłe rezultaty.

Czytaj dalej