Suplementy diety

Codzienne stosowanie suplementów jako uzupełnienie tradycyjnej diety jest coraz powszechniejsze.

Dlaczego tak się dzieje? Suplementy nie mają wad tradycyjnej żywności – zawierają jedynie kwintesencję składników odżywczych bez niepożądanych i niekorzystnych substancji.

To prawda, że suplementy nie służą zastąpieniu tradycyjnej i dobrze zaplanowanej diety, ale skutecznie zastępują utracone wartości odżywcze żywności. Zatem mamy do czynienia z odżywianiem jakościowym.

Suplementy dopełniają dietę do potrzebnego poziomu wartości budulcowych, stymulujących, ochronnych i regenerujących. Dostarczają do organizmu wszelkich niezbędnych i pełnowartościowych składników odżywczych.

Dlaczego warto stosować suplementacje?

Wielu z nas, choć myśli, że zdrowo się odżywia, codziennie spożywa nieadekwatne ilości pewnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych. Przy dzisiejszym, pośpiesznym trybie życia, nie zawsze jesteśmy w stanie przestrzegać zdrowej, zbilansowanej diety, bo często polegamy na żywności przetworzonej, która może być uboga w wartości odżywcze. I zwykle tak właśnie jest. Suplementy, takie jak multiwitaminy, nie zastąpią zdrowego odżywiania się, ale można je stosować jako dodatkowe wsparcie, by ograniczyć negatywne skutki niedoboru składników odżywczych.

Z uwagi na wiele zalet, stosowanie suplementów wskazane jest w diecie na przytycie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *