Pokonaj stres – stosuj sprawdzone metody

 

Kiedy radzę, aby minimalizować poziom stresu w życiu, bo on bardzo utrudnia przybranie na wadze, ludzie mówią: „Ale jak to zrobić? To przecież niemożliwe.” Czy rzeczywiście?

Jasne, nie jest łatwo się nie denerwować i nie stresować, kiedy tempo życia jest takie szybkie, i na dodatek problemy się nawarstwiają. Ale zawsze jest coś, co jeszcze możesz zrobić.

Przeglądam właśnie najnowszą książkę Rafała Kołodzieja – No Stress – i jestem pod wrażeniem. Być może znajdziesz tu coś, co Cię zainspiruje…

Oto jedna z metod opisana w rozdziale: Wykaz metod radzenia sobie ze stresem

PIÓRO I DŁUGOPIS

Pióro i długopis to prosta technika, którą możesz zastosować od zaraz. Technika ta opiera się na planowaniu i zarządzaniu czasem każdego dnia.

Przygotuj dzień wcześniej, najlepiej wieczorem, listę rzeczy do zrobienia dnia następnego. Ustal wszystko bardzo dokładnie, łącznie z przerwami w ciągu dnia, kiedy będziesz mógł odpocząć. Zaplanuj je, ponieważ potrzebujesz ich, by zregenerować siły, a tym samym mieć więcej odporności na stres.

Następnie zastanów się, co stresującego może wydarzyć się w ciągu tego dnia. Z pewnością jesteś w stanie określić, czy dane czynności  będą  powodowały  napięcie  czy  też  nie. Jeśli uważasz, że wystąpią trudności, przygotuj się do nich już wcześniej.

Gdy masz mnóstwo rzeczy na głowie, „pióro i długopis” pomoże Ci utrzymać kontrolę nad wszelkimi działaniami. W ciągu dnia wykreślaj wszystkie załatwione już sprawy i wykonane zadania. Spowoduje to, że poczujesz kontrolę nad dniem oraz da Ci to poczucie, że idziesz cały czas do przodu.

O efektywności tej metody jestem w pełni przekonany. Sam działam podobnie – szczególnie kiedy mam mnóstwo do zrobienia. To naprawdę działa! Kiedy widzę, jak jeden po drugim radzę sobie z kolejnym zadanie, które wcześniej mnie tak stresowało… – to czuje jak schodzi ze mnie ogromne ciśnienie. No i to dodaje sił do radzenia sobie z kolejnymi zadaniami. Jestem pewien że jeśli tylko spróbujesz zastosować tą metodę w praktyce, możesz liczyć na bardzo dobre rezultaty!

Wykaz metod radzenia sobie ze stresem – Pióro i Długopis.

No stress – Rafał Kołodziej

Możesz pobrać darmowy fragment tej publikacji, dostarczony przez wydawnictwo Złote Myśli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *