Pij herbatę…

Nawet w zimie pamiętać trzeba o odpowiednim nawodnieniu organizmu.

Choć to wcale nie jest łatwe. Latem jakoś bardziej człowiekowi chce się pić – no i więcej jest możliwości: chłodne napoje, wody, itp.

Co zrobić, aby i zimą wypijać odpowiednią ilość płynów?

Woda mineralna raczej odpada, no chyba że masz na nią ochotę – ja nie szczególnie, kiedy wkoło jest tak chłodno. Ale za to uwielbiam robić sobie różnego rodzaju herbaty.

Zresztą, wystarczy przejść się do pierwszego lepszego marketu, by wybrać herbatę, na jaką tylko masz ochotę. Ja ostatnio odkryłem taką o smaku grzanego wina z owocami (dostępna w Biedronce), muszę szczerze przyznać, że od tygodnia się nią zapijam.

A jaka jest Twoja ulubiona herbata?

5 komentarzy Dodaj swoje
  1. O tak, herbatka z Biedronki jest super, a jak pięknie pachnie…czuć ją w całym domu, a jak smakuje mmmm. Polecam herbatę z sokiem z pigwy.

  2. Oj, ale stawiać Sagę obok Liptona? Dla mnie Saga to co najwyżej napój herbaciany, a nie herbata.. 🙂

  3. człowiek powinien wypijać tyle na ile czuje potrzebę – chyba że jest chory, w zimę mniej się pocimy więc mniej chce się pić – i nie trzeba na siłę pchać w siebie niewiadomo ile, miliony lat ewolucji rozwinęły w naszych organizmach inteligentne systemy ostrzegawcze przed niedoborem różnych substancji i to tymi sygnałami powinniśmy się kierować, na pewno nie wlewać w siebie na silę – każdy człowiek jest inny, każdego organizm funkcjonuje inaczej, już widziałem takich co wlewali w siebie po kilka litrów bo słyszeli że tak trzeba – absurd

  4. 4g63 – nie do końca się z Tobą zgadzam. Jasne, nie ma co na siłę w siebie wlewać, ale nie można opierać się tylko na odczuwaniu pragnienia. Jak wiadomo – odczuwanie pragnienia jest już sygnałem alarmowym, świadczącym o tym, ze organizm zaczyna być odwodniony.

    Nie można opierać się tylko na własnym odczuwaniu, bo możesz mieć zakorzenione różne niezdrowe zwyczaje, nawyki. Poza tym nasze ciała nie są doskonałe, i nieraz nie w pełni działają różne ‚mechanizmy’.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *