Jak przytyć?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Więc szukają rad na ten temat. Między innymi w google. W taki sposób trafiają na mojego bloga. Całkiem możliwe, że z Tobą było podobnie.

Szczególnie przydatne dla wielu okazały się zasady diety na przytycie. To właściwie taka najważniejsza wiedza w pigułce – daje pewien wgląd w to, jak powinna wyglądać taka dieta. Ale sama wiedza to nie wszystko. Pytanie: czy z niej korzystasz? Czy ją wykorzystujesz? To dopiero jest klucz do osiągnięcia sukcesu.

Musisz wiedzieć, że wiedza naprawdę nie wiele znaczy, jeśli się jej nie stosuje w praktyce.

Muszę uczciwie przyznać, że ja często popełniam pewien błąd – zwlekam z działaniem. Nie masz pojęcia ile ciekawych wpisów pojawiało się w mojej głowie, długo nad nimi myślałem, szukałem dodatkowych informacji, rozmyślałem… i na tym się skończyło. Miał być ciekawy wpis, a skończyło się na niczym. Ani ja nie skorzystałem, ani Ty.

Czytałem ostatnio ciekawe zdanie na ten temat w pewnej książce (autorstwa Tomasza Urbana, wydawnictwa Złotych Myśli):

„Jeśli wejdziesz na jakąś stronę, przeczytasz jakiś artykuł (…), zdobędziesz tym samym jakąś wiedzę. Zamknij później oczy, przystopuj i pomyśl, jak możesz tę wiedzę wykorzystać. Otwórz oczy i ją wykorzystaj!”

i jeszcze jedno:

„Jeśli będziesz zwlekał z działaniem – później trudniej Ci będzie zacząć cokolwiek robić. Będziesz wiedział zbyt wiele, by skupić się na podstawach, którymi należy się zająć.”

To dało mi do myślenia. Dlatego postanowiłem podzielić się tym z Tobą.

Czy kiedy natrafiasz na jakąś przydatna radę (np. wspomniane zasady diety na przytycie), starasz się od razu wprowadzić ją w czyn? Jeśli ja będę dalej zwlekał z działaniem w sprawie bloga, co najwyżej nie pojawi się kolejny wpis. Ty masz dużo więcej do stracenia…

Jestem ciekaw co o tym sądzisz. Dostrzegasz u siebie podobne tendencje, czy raczej jest Ci to obce?
Jak zwykle zachęcam do skomentowania posta. Formularz poniżej. Wszystkie komentarze mile widziane.

2 komentarze Dodaj swoje
  1. Coś w tym rzeczywiście jest, ale czasem trudno wprowadzać te wszystkie zasady w życie

  2. A ja to nie narzekam, jak dowiem sie czegos ciekawego to po prostu to robie! Nie zawsze wychodzi, ale przynajmniej prbuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *