Jak dbać o wysoki poziom motywacji

słomiana motywacjaZnalazłem właśnie ciekawą myśl w książce: „Słomiana motywacja”, która może się przydać każdemu, komu zależy na wysokim poziomie motywacji (cokolwiek robisz, motywacja jest niezbędna!).

Auto przytacza w niej przykłady pokazujące, ile można osiągnąć z właściwą motywacją:

„Dzięki motywacji dochodziło również do wspaniałych odkryć technologicznych i geograficznych. Nieocenioną rolę odegrała np. motywacja Thomasa Edisona powtarzającego w nieskończoność próby stworzenia genialnej w swej idei żarówki próżniowej.

To jednak nie wszystko, miał on w sobie tyle motywacji do dokonywania nowych odkryć, że jeszcze za swego życia otrzymał patenty na wynalazki, z których 1052 zostało wdrożonych do produkcji za jego życia.

Bez tego zapału zaprzestałby swoich działań o wiele dla nas za wcześnie. Jednak wszelka pasja i determinacja do osiągania niebotycznych sukcesów ma związek z motywacją na wysokim poziomie.”

Dlaczego o tym piszę? Bo i ja zdaje sobie sprawę, że również w diecie na przytycie motywacja ma wielkie znaczenie. Bez niej ludzie szybko się zniechęcają i zaprzestają wysiłków. W ich życiu nic się nie zmienia na lepsze – pozostają z przeświadczeniem, że przecież próbowali, ale się nie udało, i widocznie w ich wypadku przybranie na wadze jest niemożliwe. Smutne… Ale Ciebie nie musi to spotkać!

Oto, co radzi autor publikacji:

  1. Polub główną umiejętność prowadzącą Cię do celu.
  2. Znajdź jak najwięcej korzyści wynikających z osiągnięcia celu, jak i z przebycia drogi do celu.
  3. Dokonaj wyboru cierpienia.
  4. Znajdź możliwie wszystkie straty i szkody, które staną się Twoim udziałem, gdy zaniechasz dążenia do celu.
  5. Dostrzegaj najmniejsze sukcesy, postępy i nagradzaj się za nie.
  6. Wyrób w sobie nawyk regularnego powtarzania głównej umiejętności.
  7. Odnawiaj w swojej świadomości kroki zawarte w powyższych punktach.

słomiana motywacjaNa dalszych stronach książki poszczególne etapy są szerzej opisane. Zainteresowanych odsyłam do książki: „Słomiana motywacja” – Rafał Kraśnicki. Książka dostępna od 20 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *