Herbata na przytycie

Często w diecie na przytycie poleca się picie melisy, szczególnie na noc. Dlaczego tak jest? I co zrobić, jeśli ta herbata nie szczególnie nam smakuje?

Cóż, melisa ma bardzo pożądane działanie – uspokaja i zwalnia przemianę materii. Co do działania uspokajającego – to dość istotne. Często problemy z niedowagą wynikają ze zbyt stresującego trybu życia. Stres, nerwy – wszystko to działa na naszą niekorzyść. Poza tym taka herbata przed snem pomoże lepiej wypocząć w nocy (czytaj: dać organizmowi lepsze warunki do samoregeneracji).

A co jeśli smak melisy nie specjalnie Ci odpowiada?

Są na to sposoby. Na rynku jest sporo herbat tego typu, które łączą w sobie dobroczynne właściwości melisy z ciekawym smakiem. Na przykład melisa z gruszką, melisa z pigwą albo melisa z pomarańczą. Mi osobiście do gustu najbardziej przypadła ta pierwsza. Zresztą, wystarczy wejść na porównywarkę cenową i wyszukać frazę herbata melisa – tam znajdziesz całe mnóstwo. (Często korzystam z porównywarek, tam od razu mam opis i cenę. A że często robię zakupy przez internet, więc to dla mnie duże ułatwienie).

Jest jeszcze inny sposób na polepszenie smaku. To soki owocowe – np. seria Owocowa Spiżarnia – wystarczy dodać łyżkę soku do herbaty, i już zmienia się smak. Tu mamy pełną gamę do wyboru. Możesz znaleźć je w supermarkecie lub w internecie (tu wybór jest zdecydowanie większy). Jakiś czas temu dolewałem do herbaty sok z pigwy (od Herbapolu), i bardo mi smakowała – wręcz przepadałem za nim. Dolewałem do każdej herbaty. Ale od dłuższego czasu nigdzie nie mogłem go znaleźć. Więc poszperałem w internecie. I to był strzał w dziesiątkę!

Zresztą, takie soki możesz dolewać do dowolnej herbaty, jeśli masz problem z ich piciem. Znajdź swój ulubiony i ciesz się jego smakiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *