Dlaczego śniadanie jest takie ważne?

 

Pojawiło się ostatnio pytanie: ‚dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia'? Śpieszę odpowiedzieć.

A więc, dlaczego śniadanie jest takie ważne?

Chyba zdajesz sobie sprawę, że w nocy Twój organizm ciężko pracował. Rzeczywiście tak było – musiał w tym czasie zając się regeneracją całego mnóstwa komórek, wykorzystując przy tym zapasy energii dostarczone wraz z pożywieniem poprzedniego dnia.

Kiedy Ty się budzisz, organizm potrzebuje nowych składników odżywczych – przecież musi poradzić sobie z zadaniami kolejnego dnia. Kiedy rankiem nie dostarczymy mu wartościowego pożywienia, organizm będzie musiał sobie jakoś poradzić sam, będzie czerpał z tkanki mięśniowej i tłuszczowej. Stać Cię na to?

Oto, dlaczego śniadanie jest takie ważne. Zatem, co dziś zjadłeś na śniadanie?

4 komentarze Dodaj swoje
  1. ile trzeba zjeść na to śniadanie lub co żeby organizm był usatysfakcjonowany….? dodam że to będzie dla mnie przykry obowiązek….nie lubię jeść…

  2. Jestem 1,7 kg do przodu w cztery dni 😉 a stosuje to co przyszlo do mnie mailem czyli obfite sniadanie oraz posilki co trzy godziny 😉

  3. Jem śniadania tylko jak przyjdę ze spaceru z moim psem po 15 minutach od wstania- zjadam całą bulke kajzerkę, z masłem i 2 plastry szynki plus 2 rzodkiewki i cała szklanka herbaty z łyżeczką cukru.
    Waga 32.5 kg. Mam problemy zdrowotne z wchłanianiem od wieku 1.5.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *