Czy stosować odżywki – Wasze pytania

„Co sądzisz na temat stosowania odżywek dietetycznych między posiłkami?”

Dobre pytanie. Trzeba przyznać, że różnego typu odżywki dietetyczne (szczególnie te zawierające białko) zazwyczaj dobrze sprawdzają się podczas diety na przytycie. Sam je stosuje (w celu kontrolowania wagi) i polecam osobom, które mają z tym problem – i jak widzę mamy niezłe rezultaty.

Co masz na myśli pisząc: ‚miedzy posiłkami'? Pamiętaj że bardzo ważne jest, by jeść regularnie, najlepiej co 3 godziny. Jeśli pytasz, czy jeszcze dodatkowo, między tymi posiłkami stosować odżywki – lepiej nie.

Dużo rozsądniej będzie potraktować je jako dodatek do normalnych posiłków. (Oczywiście można również np. zamiast drugiego śniadania przygotować koktajl odżywczy, nie ma w tym nic niewłaściwego – jeśli inaczej nie możesz). Naturalnie jeśli produkt należy stosować np. 30 minut przed posiłkiem – trzymaj się takich zaleceń.

Ale jest coś jeszcze, o czym warto pamiętać. Przede wszystkim musisz mieć pewność co do pochodzenia produktu oraz tego, że na pewno Ci nie zaszkodzi. Warto wybierać takie produkty, co do których masz stuprocentową pewność i zaufanie. Chodzi przecież o Twoje zdrowie.

Druga sprawa – nawet sprawdzone i znane produkty czasem mają przeciwwskazania – osoby z pewnymi schorzeniami nie mogą z nich korzystać, bo mogłyby sobie zaszkodzić. Dlatego przy wyborze tego typu produktów warto dokładnie się z nim zapoznać, a najlepiej skontaktować się z konsultantem (każda szanująca się firma odżywcza takich ma).

Ja mam pełne zaufanie do Herbalife – firmy odżywczej, która w Polsce jest już od 15 lat (na świecie od 30) – i dlatego posługuję się właśnie tymi produktami.

Kiedy doradzam w wyborze konkretnych produktów, zawsze indywidualnie do tego podchodzę, biorę pod uwagę  potrzeby osoby, która chce przytyć. Jaki styl życia prowadzi, czy ma jakieś problemy zdrowotne – wszystko to są ważne szczegóły, które czasem przeważają w wyborze tego czy innego programu odżywczego. Takie podejście do tego sprawia, że osiągamy wymierne rezultaty.

Oczywiście spotykam osoby, dla których najważniejsze jest zaoszczędzenie przysłowiowych ‚paru groszy ‚- i dlatego szukają najtańszych produktów. Cóż – to ich wybór. Ktoś taki zapomina, że przecież najcenniejsze jest zdrowie, bo przecież tylko dzięki niemu możemy cieszyć się wszystkim innym, co oferuje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *