Rola błonnika

Dziś słowo o Błonniku – bardzo potrzebnym w diecie na przytycie.

Pewnie dobrze wiesz, że błonnik polecany jest dla osób chcących schudnąć. Ale to nie znaczy, że i ty nie możesz skorzystać z jego dobroczynnych właściwości. Okazuje się, że bez wystarczającej ilość błonnika po prostu nie uda Ci się przytyć. Dlaczego?

Błonnik pełni bardzo ważne funkcje w organizmie. Nie będę omawiał szczegółowo wszystkich jego właściwości (a jest ich na prawdę sporo), skupię się na tym, co jest najważniejsze z punktu widzenia kogoś, kto chce przytyć.

Istotne jest, że błonnik pomaga oczyszczać układ pokarmowy. Pełni ważną rolę podaczas usuwania składników ubocznych przemiany materii. Dlaczego to takie ważne?

Oczyszczony układ trawienny może funkcjonować bardziej efektywnie, może także zapewnić lepsze wchłanianie składników odżywczych pochodzących z pożywienia – oto istota sprawy!

Jak pewnie wiesz, najczęstsza przyczyną niedowagi są problemy z trawieniem lub wchłanianiem składników odżywczych. Co z tego, że dostarczasz organizmowi wszystko, co potrzebuje, skoro on i tak nie może wykorzystać w pełni składników odżywczych.

Dieta bogata w błonnik pomaga oczyścić układ pokarmowy, dzięki czemu większa cześć tego, co dostarczasz organizmowi, spełnia swoją rolę, dożywia oraz wzmacnia Twój organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *