Chcesz przytyć? Jedz banany!

Banan to owoc, który na stałe zadomowił się w sklepowych działach z owocami. I bardzo dobrze! Należy do owoców, które mają mnóstwo pozytywnych właściwości. Okazuje się, że banan to także wspaniały sprzymierzeniec każdego, kto chce przytyć. To bardzo dobra wiadomość dla Ciebie.

Powszechnie wiadomo, że nadmiar stresu niekorzystnie wpływa na nasz układ pokarmowy. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł ograniczyć sytuacje, które Cię stresują. Ale to nie możliwe. Jak więc złagodzić działanie stresu?

Kiedy się zdenerwujesz, warto zjeść banana. Owoce te zawierają witaminę B6 oraz niewielkie ilości tryptofanu, które pomagają się zrelaksować. Jeśli zależy nam na takim ich działaniu, warto banany jeść na surowo. I to w różnej formie.

Banany są pyszne w różnej postaci

Banany są pyszne w różnej postaci

Badania wykazały, że cząsteczki cukru w bananach przyczyniają się do wzrostu dobroczynnych bakterii w jelitach. Te pożyteczne bakterie pomagają w usuwaniu toksyn. I co bardzo ważne z punktu widzenia osób, które chcą przytyć – ułatwiają wchłanianie składników odżywczych, dostarczanych organizmowi z pokarmem.

Banany warto łączyć z ryżem, czy makaronami, gdyż potrawy te wspierają relaksujące działanie bananów.

Pomysł na potrawę: makaron (rurki lub świderki) z sosem jogurtowo-bananowym. Banany pokrojone w małe plasterki wymieszaj z jogurtem naturalnym. Pycha!

Rada na dziś: wprowadź do swojej diety te wspaniałe owoce. Możesz jeść je nawet codziennie. Smacznego!

5 komentarzy

  1. Pat
  2. bogna
  3. Bartko
  4. Rafał
  5. Justyna

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*